جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی مخاطبین بسیار زیادی را در سطح جهانی به خود اختصاص داده است. طبق آمار به دست آماده جراحی بینی جزء عمل های جراحی مطرح و شایع در دنیا می باشد.

نکته ی قابل توجه در این زمینه؛ رتبه ی کشور عزیزمان ایران در جراحی زیبایی بینی می باشد. فکر می کنید ایران چه رتبه ای در جراحی بینی به خود اختصاص داده است؟

شاید به رتبه ی اول فکر می کنید. بله درست است، ایران اولین رتبه را در جراحی زیبایی بینی دارد!!!

در ادامه می توانید فیلم عمل بینی از اول تا اخر را مشاهده کنید.

چه افرادی نیاز به جراحی بینی دارند؟

دلایل مختلفی نیاز به جراحی بینی را در فرد ایجاد می کند. دلایل این جراحی ممکن است از درمانی تا زیبایی متغیر باشد. شخصی را در نظر بگیرید که به دلیل شکستگی بینی دچار اختلالات تنفسی شده است. شکستگی و دفورمیتی استخوان بینی مانعی برای تنفس مناسب می باشد. به همین دلیل عمل جراحی در این افراد باعث می شود تا شکستگی و مشکلات ناشی از آن درمان شوند. بنابراین نیاز این افراد به جراحی بینی، درمانی می باشد.

نمونه کار جراحی بینی دکتر محسن اسدی

نمونه کار جراحی بینی دکتر محسن اسدی

شاید بپرسید پس بعد زیبایی جراحی بینی چه می شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت؛ جراحی بینی نوعی عمل دو جانبه محسوب می شود. به قول گفتنی “با یک تیر دو نشان زدن است”

فردی که به دلیل اختلالات تنفسی تصمیم به انجام جراحی بینی دارد می تواند از جراح بینی خود بخواهد تا فرم و حالت بینی او را نیز تغییر دهد. بنابراین می تواند در عین برطرف کردن مشکلات درمانی به بینی خود ظاهری زیباتر ببخشد.

انواع جراحی زیبایی بینی

همانطور که در مقاله جراحی بینی بیان شد، نوع بینی در هر فرد بسته به یک سری خصوصیات ظاهری متفاوت می باشد. به طور مثال ممکن است فردی دارای بینی استخوانی با ویژگی های مربوط به این نوع بینی باشد و فرد دیگر بینی گوشتی داشته باشد.

نوع بینی و عیوب آن می تواند طرح و برنامه ریزی جراح را برای عمل بینی تحت تاثیر قرار دهد. علاوه بر نوع بینی، نوع جراحی نیز مقوله ی قابل تأملی می باشد.

از نظر تکنیکی جراحی بینی به دو روش باز و بسته قابل انجام است.

 • جراحی بینی بسته

در جراحی بسته نیاز به باز کردن کامل بینی نمی باشد. در این روش جراح با استفاده از ابزار جراحی از طریق سوراخ های بینی، سعی به اعمال تغییرات لازم می نماید. امروزه حدود ۹۰ درصد موارد به روش باز انجام می شود.

برای مشاوره و تعیین وقت قبلی با دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک در تهران با شماره های
22617680- 09199110344 تماس بگیرید یا برای ارتباط با دکتر به صفحه اینستاگرام دکتر محسن اسدی مراجعه کنید .

 • جراحی بینی باز

در جراحی بینی به روش باز؛ جراح فضای بیشتری را به منظور اعمال تغییرات در بافت بینی ایجاد می کند. به طوریکه  پوست بینی از یک نقطه در زیر بینی باز می شود.

در این نوع جراحی، فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، دست بازتری برای دستکاری بافت بینی دارد و می تواند تغییرات مثمر ثمری را برای ایجاد فرم ایده آل بینی ایجاد سازد.

در این قسمت می توانید نمونه ای از جراحی بینی که از روش باز انجام پذیرفته است را مشاهده کنید:

نمونه کار جراحی بینی دکتر محسن اسدی

نمونه کار جراحی بینی دکتر محسن اسدی

برای مشاهده نمونه کارهای بیشتر به صفحه اینستاگرام دکتر محسن اسدی مراجعه نمایید.

پرسش و پاسخ جراحی بینی

 1. بهترین سن جراحی بینی چه زمانی می باشد؟

از نظر علمی زمانی که تکامل استخوانی کامل می شود، یعنی در پایان سن 16 سال برای دختر خانم ها و پایان 17 سال برای آقایان امکان انجام عمل زیبایی بینی وجود دارد. منتها علاوه بر معیار سنی ملاک ها معیارهای دیگری وجود دارد من جمله بلوغ فکری و اجتماعی فرد که از اهمیت زیادی برخوردار است. یعنی صرفا فاکتور سن تنها ملاک و معیار برای انتخاب بیمار نمی باشد. بعد از سنینی که بیان شد تا هر سنی زمانی که بیمار از نظر جسمانی آمادگی عمل جراح را داشته باشد امکان انجام جراحی زیبایی بینی وجود دارد و هیچ عدد و سنی را نمی توان به صورت مشخص عنوان کرد که بهترین سن انجام عمل جراحی زیبایی بینی باشد. در هر سنی که بیمار آمادگی و شرایط جسمی و روحی جراحی بینی را داشته باشد می توان عمل جراحی بینی را انجام داد

 1. جراحی بینی چقدر طول می کشد؟

به طور متوسط مدت زمان عمل جراحی زیبایی بینی بین 1 و نیم تا 2 و نیم ساعت می باشد. اما در برخی موارد مانند عمل های ثانویه یا موارد پیچیده که نیاز به پیوند غضروف از گوش یا از دنده وجود دارد ممکن است عمل جراحی چندین ساعت به طول بی انجامد اما به طور نرمال حدود 2 ساعت تایم طبیعی عمل بینی می باشد.

 1. ورم نوک بینی تا چه زمانی بعد از عمل فروکش می کند؟

معمولا حداقل دو ماه ورم نوک بینی بعد از جراحی بینی طول می کشد و اگر عمل بینی به روش باز انجام شده باشد و تیغه وسط بینی برش خورده باشد مدت زمان بیشتری طول می کشد تا ورم بینی برطرف شود. در بینی های گوشتی که به مراتب بیشتر ایت ورم ادامه خواهد داشت که ممکن است یکسال و یا حتی گاها تا دو سال طول می کشد تا ورم برطرف شود. بنابراین بعد از جراحی بینی بین 2 ماه تا 2 سال بسته به تکنیک جراحی و بافت بینی باید انتظار ورم نوک بینی را داشته باشیم.

 1. مدت استراحت بعد از عمل بینی چقدر است؟

حدودا یک هفته بعد از انجام عمل جراحی بینی یعنی زمانی که اسپلینت بینی یا گچ های ترموپلاستیک و بخیه ها برداشته می شود نیاز به استراحت می باشد و اگر منظور فعالیت های ورزشی باشد، حداقل 6 هفته بعد از انجام جراحی بینی توصیه می شود از انجام فعالیت های ورزشی سنگین و باشگاهی خودداری شود.

 1. آیا بینی گوشتی بعد از جراحی به حالت قبل بازمی گردد؟

خیر. همچین چیزی صحت ندارد. بلکه افرادی که بینی گوشتی دارند باید توقع خود را نسبت به جراحی بینی کمتر کنند. افرادی که بینی استخوانی دارند ممکن است بعد از عمل 70 تا 90 درصد به نتیجه مطلوب برسند اما افرادی که بینی گوشتی دارند ممکن است حداکثر 40 یا 50 درصد به نتیجه مطلوب برسند. مضافا به اینکه مدت زمان بیشتری را باید صبر کنند. اگر در بینی استخوانی تا 2 ماه بعد از عمل بتوان نتیجه عمل را مشاهده و قضاوت کرد در بینی های گوشتی ممکن است 6 ماه یا گاها تا 18 ماه و حتی تا 2 سال زمان لازم است تا نتیجه مطلوب حاصل شود. هر چقدر بافت استخوانی و غضروفی را کوچک شود به خاطر ضخامت بیش از اندازه بافت پوست این نتیجه خود را کمتر نشان می دهد و به چشم می آید. بنابراین افرادی که بینی گوشتی دارند نتیجه دریافت می کنند اما باید سطح توقع خود را کمتر کنند و اگر توقعی فراتر داشته باشند ترجیها نباید جراحی کنند. دوم اینکه مدت بیشتری باید صبر کنند تا به نتیجه مطلوب برسند.

 1. چه فصلی برای جراحی بینی مناسب است؟

از نظر علمی هیچ تفاوتی نمی کند که در چه فصلی از سال عمل بینی انجام شود و در هر زمانی می توان این کار را انجام داد منتها افرادی که زمینه آلرژی های فصلی و رینیت آلرژیک دارند ممکن است اگر عمل جراحی بینی را در آن فصل خاص انجام دهند علائم آبریزش و علائم آلرژیک برای آنها آزار دهنده باشد اما هیچ عارضه و خطری وجود ندارد.

 1. آیا گذاشتن تامپون بعد از جراحی بینی الزامی است؟

اینکه گذاشتن تامپون بعد از جراحی بینی اجباری باشد و صددرصد باید اینکار انجام شود خیر ولی برای راحتی بیمار توصیه می شود برای 24 ساعت اول انجام شود زیرا ترشحات و خون آبه ای که بعد از جراحی بینی وجود دارد باعث بسته شدن مسیر تنفس می شود و برای بیمار آزار دهنده خواهد بود. اما اگر از تامپون استفاده شود و حداقل بعد از 24 ساعت تامپون خارج شود، خیلی راحت تر می توان ترشحات و لخته های داخل بینی را با قطره برطرف کرد بنابراین بیماران نباید از گذاشتن تامپون واهمه ای داشته باشند و جای نگرانی وجود ندارد.

 1. چه زمانی بینی نیاز به عمل ترمیمی بینی پیدا می کند؟

به صورت استاندارد گفته می شود که 15 تا 20 درصد عمل های بینی ممکن است نیاز به ترمیم و رتوش داشته باشند اما نکته بسیار مهم این است که بیماران محترم بعد از جراحی نسبتا حساسیت بالایی نسبت به بینی خود پیدا می کنند و با دقت بسیار زیاد و موشکافانه ای در آینه بافت بینی را مورد بررسی قرار می دهند. این عزیزان باید مدتی صبر کنند و زمان بدهند تا بینی به طور کامل التیام پیدا کند و تورم بینی برطرف شود تا به نتیجه مطلوب برسد اگر بعد از این مدت که حداقل باید 6 ماه گذشته باشد مشکلی در عملکرد بینی وجود داشته باشد یعنی مشکل تنفسی که قابل اصلاح باشد و یا مشکلی در ظاهر بینی وجود داشته باشد که قابل اصلاح باشد در آن زمان می توان برای انجام عمل ترمیم بینی تصمیم گیری کرد اما این زمان نباید کمتر از 6 ماه باشد و ترجیها باید 1 سال گذشته باشد.

 1. تا چه زمانی باید چسب به بینی زده شود؟

زدن چسب بعد از جراحی بینی یک مساله کاملا سلیقه ای در بین جراحان می باشد و هر جراحی روش و مکتب خود را دارد، برخی از جراحان عقیده دارند دو ماه زدن چسب کفایت می کند و برخی از جراحان عقیده دارند تا 6 ماه بعد از جراحی باید چسب بزنند اما چیزی که متعارف است بین 1 ماه و نیم تا 2 ماه بهتر است چسب زده شود تا هم استخوان های بینی که شکسته جوش بخورد و هم ورم بینی کنترل شود.

هزینه جراحی زیبایی بینی

اطلاع از هزینه جراحی بینی تاثیر زیادی در تصمیم گیری قطعی افراد دارد. جراحی بینی از قیمت ثابتی برخوردار نمی باشد و موارد زیر می توانند در نوسانات هزینه جراحی بینی تاثیر داشته باشند:

 • میزان و شدت عیوب بینی
 • دستمزد جراح بینی
 • هزینه کلینیک
 • هزینه متخصص بیهوشی
 • هزینه موارد استفادی در حین جراحی ( به طور مثال ممکن است شخصی نیاز به پیوند غضروف داشته باشد)

معمولا هزینه قطعی جراحی بینی در جلسات مشاوره از سوی پزشک تعیین و به اطلاع بیمار رسانده می شود.

چکیده مطلب

با شیوع جراحی زیبایی بینی و تمایل زیاد افراد به انجام این عمل جراحی، لازم است هوشیارانه عمل کنید. زیرا این جراحی علاوه بر ابعاد مثبتی که دارد اگر به صورت نادرست و غیر اصولی انجام شود نه تنها مشکلات درمانی و ظاهری بینی رفع نمی گردد بلکه ممکن است عوارض نامطلوب و حتی غیر قابل جبرانی برای فرد ایجاد شود.

بنابراین در انتخاب جراح پلاستیک خوب در تهران خود به منظور جراحی بینی نهایت دقت را داشته باشید تا از عوارض مذکور جلوگیری نمایید و از نتیجه حاصل از جراحی خود نهایت لذت را ببرید.

راه های ارتباطی با دکتر محسن اسدی فوق تخصص جراحی پلاستیک:

 • آدرس مطب: تهران، قیطریه، پايين تر از اتوبان صدر، بلوار كاوه، نبش كوچه مطلبی نژاد، پلاك 21
 • شماره های تماس: (021) 22617680- (0919) 9110344
 • پست الکترونیکی:info@drmohsenasadi.com

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + سه =