مراقبت های بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک ، لاغری با لیپوماتیک ، مراقبت های بعد از لیپوماتیک ، drbakhshaeekia

لیپوماتیک را می توان روشی برای از بین بردن چربی های اضافی بدن معرفی نمود. به کمک روش لیپوماتیک می توانید به راحتی در یک جلسه به اندام متناسب برسید و کمترین عوارض را شاهد باشید. بسیاری از افراد از چاقی رنج می برند و برای رفع این مشکل به دنبال راهکار هستند. لاغری با لیپوماتیک را می توانید امتحان کنید و نتایج مطلوب آن را ببینید.

بعد از جراحی لیپوماتیک نیاز است که اقداماتی انجام شود تا بتوان به بهترین نتایج رسید.

لیپوماتیک
لیپوماتیک کمک می کند تا به کمک یک دستگاه هوشمند سلول های چربی را بدون آسیب از بدن بیرون بکشید . لیپوماتیک بدون درد و خونریزی بوده و دوره ی نقاهت بسیار کوتاهی دارد.
پیش از این در رابطه با مراقبت های لازم قبل از جراحی لیپوماتیک مطالبی ارائه نموده ایم و اینک تصمیم داریم تا نکات و اقدامات مهم و ضروری بعد از لیپوماتیک رابه شما خاطر نشان کنیم .
۱- بعد از جراحی لیپوماتیک قدری قدم بزنید، مطمئنا بعد از جراحی خسته اید و کمی درد دارید اما قدم زدن می تواند در کاهش دوره ی ریکاوری و بهبود حال عمومی کمک بزرگی بنماید ، البته می توانید از همراهتان کمک بگیرید.
۲- بعد از جراحی مقداری ترشح خواهید داشت ، بهتر است استحمام کنید و قسمت های که جراحی شده اند را به آرامی زیر دوش آب گرم ماساژ دهید .
البته ترشحات در ۲۴ تا ۴۸ ساعت ابتدایی جراحی بیشتر خواهد بود و شما با تخلیه مایعات از محل های جراحی همراه خواهید بود، البته این مورد نگران کننده نیست و هرچه ترشحات بیشتر باشند میزان کبودی و تورم شما نیز کمتر خواهد بود. دفع مایعات تا ۵ روز کاملا طبیعی است.
۳- یکی دیگر از مراقبت های لازم بعد از جراحی لیپوماتیک نشستن صحیح می باشد ،در دوره نقاهت از نشستن های طولانی و در حالت ۹۰ درجه که فشار زیادی به شکم و پاها وارد می شود اجتناب نمایید ،برای نشستن از صندلی های راحت استفاده کنید و مقداری لم دهید .
۴- در این دوره از مصرف غذای پر نمک و پر چرب پرهیز نمایید زیرا نمک تورم شما را زیاد کرده و دوره ی کاهش آن را نیز بیشتر می کند .
۵- نیازی به استراحت مطلق ندارید اما از تحرک های سنگین و زیاد جلوگیری کنید، اگر احساس خواب آلودگی دارید بخوابید اما به یادداشته باشید که امکان پیاده روی برای شما نیز وجود دارد . امکان ورزش های سبک و پیاده روی های ورزشی نیز بعد از یک ماه مجاز خواهد بود .
۶- یکی از مواردی که باید رعایت کنید ، استفاده از گن لاغری است ، این گن تورمات بعد از جراحی را کاهش می دهد و فرم زیبا تری به شکم و پهلوهای شما خواهد داد ،هرچه در دوره ی نقاهت گن شما تنگ تر باشد میزان قابل توجه تری از بدن شما فرم می گیرد و البته تورم های شما سریع تر کاسته می شود. بعد از دو هفته می توانید از گن های شل تر استفاده کنید ،گن را همیشه به تن داشته باشید و حدود دو ماه مداوم استفاده نمایید (آن را فقط برای رفتن به حمام یا شستشو از بدن خارج کنید)
۷- دارو های خود را سر ساعت و طبق دستور مصرف کنید .
۸- احساس سوزن سوزن شدن در نواحی لیپوماتیک شده طبیعی است و نگران کننده نیست.
۹- کبودی بعد از جراحی نیز وجود خواهد داشت و البته این میزان به حجم چربی از بین رفته و جنس پوست شما بستگی دارد اما حدود دو هفته بعد محو خواهند شد .
۱۰- می توانید محل های جراحی را با لوسیون ماساژ دهید تا تورم و درد احساس نشود.
۱۱- به یاد داشته باشید که بلافاصله بعد از عمل امکان رفتن به استخر و شنا کردن وجود نخواهد داشت (به دلیل باز بودن منافذ جراحی بعد از عمل لیپوماتیک)


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 6 =