مراقبت های بعد از جراحی

جراحی بینی ، جراح بینی ، مراقبت های بعد از جراحی بینی ، drradji

جراحی بینی یکی از جراحی های زیبایی است که بیشتر افراد بخصوص خانم ها از این جراحی زیبایی استفاده می کنند. بعد از جراحی بینی باید مراقبت هایی انجام شود تا بتوان نتیجه ی مطلوبی را شاهد بود. مراقبت های بعد از جراحی بینی نقش مهمی در نتیجه ی جراحی بینی دارند و باعث می شوند که زودتر به بهبودی کامل برسید.

از مهم ترین اقداماتی که باید بعد از جراحی بینی انجام دهید رعایت نکاتی است که تورم و کبودی شما را کاهش می دهند ، به همین منظور فورا بعداز ترخیص از کمپرس سرد استفاده نمایید ، کمپرس را به مدت  24 ساعت برروی گونه و چشم های خود نگه دارید. این کار باعث می شود که کبودی و تورمات بعد از جراحی به سرعت کاسته شود .

احتمالا بعد از جراحی احساس گرسنگی خواهید کرد از خوردن غذاهای جویدنی و سفت پرهیز کنید ،با یک نوشیدنی خوردن را آغاز کنید و بعد از آن یک سوپ رقیق بخورید.

بعد از ترخیص نیاز به استراحت دارید، برای این کار از بالشت های بلند استفاده کنید و سر خود را پایین نگیرید، به مدت یک هفته باید طاق باز بخوابید و سرخود را بالا نگه دارید .

برای کاهش کبودی ها از آب کرفس و برای کاهش دوره ی نقاهت از آب آناناس استفاده کنید، آب آناناس در کاهش تورمات بینی نیز می کاهد.

اقدامات بعد از جراحی بینی

داروهای تجویز شده را بلافاصله مصرف کنید و دقت داشته باشید که داروها سر ساعت مصرف شوند .

از صحبت کردن بپرهیزید و سعی کنید که به آرامی این کار را انجام دهید، حرکات صورت می تواند در فرم بینی و افزایش تورم تاثیر گذار باشد.

از بلند کردن اجسام مختلف پرهیز کنید و پایین را نگاه نکنید .

خونریزی مختصر از بینی طبیعی است و نگران کننده نمی باشد، اگر شما را آزار می دهد پانسمان جلوی بینی را تعویض نمایید.

دو یا سه روز بعد از جراحی بینی باید تامپون های درون بینی را بیرون بکشید، این کار حتما باید توسط متخصص و جراح بینی انجام شود ، از در آوردن تامپون ها توسط خود پرهیز نمایید چون ممکن است بخیه های درون بینی شما را باز نماید و مشکل ساز شود. بعد از یک هفته نیاز به برداشتن گچ دارید ، نکته ای که مد نظر است استحمام قبل از برداشتن گچ روی بینی است . حتما قبل از این کار استحمام کنید تا گچ شما نرم یا خیس شود و به راحتی برداشته شود .

 


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 14 =